Привіт, друзі!
Вам цікаво, де знаходиться пам’ятник бременським музикантам? Казкові герої в різних країнах світу “Бременські музики” – це одна з тих історій, яку кожен з нас дізнався ще в дитинстві. Казка братів Грімм, основа якої була взята з народних мотивів, полюбилася багатьом і завоювала серця мільйонів дітей і дорослих по всьому світу. Тому не дивно, що улюблених героїв вирішили увічнити і встановити їм пам’ятник. Історична батьківщина першого пам’ятника відомої у всьому світі казки знаходиться в Бремені, невеликому містечку Північної Німеччини. Саме сюди прямували герої
казки в надії стати справжніми музикантами. Символ міста у вигляді монумента був встановлений в 1951 році. Місце було вибрано дуже вдало – самий центр міста, біля західної стіни міської ратуші. Творець бронзової скульптури, Герхард Маркс, увічнив момент з казки, коли герої піднялися один на одного і дивилися в вікно розбійницького будиночка. Місцеві дуже люблять цю скульптуру і
пишаються нею. У місто, де знаходиться пам’ятник героям “Бременських музикантів”,
щорічно приїжджають тисячі туристів. Одна з легенд говорить, що якщо потерти ніс або копита осла, то збудеться заповітне бажання.
Наступним місцем, де знаходиться пам’ятник бременським музикантам, є місто-побратим Бремена, це Рига, столиця Латвії. Створив це творіння скульптор на ім`я Кріст Баумгартль в 1990 році. У тому ж році Бремен урочисто передав його місту-побратиму. Сам пам’ятник виконаний в такому ж пірамідальному вигляді, як і той, що в Німеччині: осел знизу, на ньому собака, далі знаходиться кіт, а на самій верхівці сидить півень. Однак є й відмінна деталь, яка символізує вихід з-за залізної завіси і закінчення холодної війни, такий собі політичний підтекст.
Ще один з варіантів такої піраміди розташований в німецькому місті Цюльпих. Інші міста в Німеччині, де знаходиться пам’ятник казки “Бременські музики” – це Ерфурт, Фюрті і Лейпциг. Там представлені найрізноманітніші композиції. Помічена скульптура, присвячена героям казки є і в Японії. Дійсно, казку братів Грімм знають і люблять у всьому світі.
Екранізували казку безліч разів по всьому світу у вигляді фільмів, мультфільмів, театральних постановок і мюзиклів. У 1969 році вийшов музичний мультфільм за мотивами казки братів Грімм “Бременські музики”. Він настільки полюбився глядачам, що в 1973 році вийшло продовження “Слідами бременських музикантів”. На відміну від оригінальної казки, головним героєм мультиплікаційного фільму став Трубадур, звичайно, з нерозлучними друзями: ослом, котом, псом і півнем. Ця музична постановка дійсно стала культовою в Союзі, та й потім на всьому пострадянському просторі, на ній виросло далеко не одне покоління дітей.
Більше дізнайся:
Зав’язкін, О. Загадки і таємниці нашої планети / О.Зав’язкін ; пер. з рос. авт. ; ілюстр. матеріал Д.Турбаніст ; дизайн обкл. О. Донченко. – Донецьк : БАО, 2012. – 127 с. : іл.
Заянчковский, И. Памятники животным / И.Заянчковский. – К. : Радянська школа, 1983. – 160 с. : іл. – (Библиотечная серия).
“Барвінок” – маленьке віконце, а через нього весь світ видно // Барвінок. – 2013. – № 4. – С. 13.
Єсюк, Л. Незвичайні пам’ятники України : мистецький калейдоскоп / Л.Єсюк // Шкільний світ. – 2014. – № 19. – С. 24-32. – Продовж. Початок № 18, 2014.
Напишіть відгук